Ananas Reçeli 5000 Gr. (Şeker ilavesiz)

Ananas Reçeli 5000 Gr. (Şeker ilavesiz)

100,00 TL


Sepete At Hemen Al
Yorum Yap
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

ANANAS REÇELİ

 Farklı lezzetlerden hoşlananlar için uygun bir alternatif oluşturan bu reçel, kahvaltılarda tropik bir esinti yaratır. Muhteşem kokusu ile iştah açan ananas, zengin bir manganez kaynağıdır. Antioksidan özelliğin verimi ve enzimlerin etkinliğinin görülebilmesi açısından manganez büyük bir önem taşır. Ananasta bulunan B vitamini cildi nemlendirme ve saçı parlatma özelliğine sahiptir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bu meyve, aynı zamanda stresin azalmasına da sebep olur.

Ananas tansiyonu ve kandaki yağ oranını düşürmede etkilidir. Bunun sebebi kan dolaşımını hızlandırıcı yapıda oluşudur. Antioksidan özelliği sayesinde kanseri önleyici etkileri olduğu bilinen ananas, vücudun yağ toplamasını da önler.   Bunların yanı sıra şişkinlik ve ödeme sebep olan sinüzit, boğaz ağrısı, kireçlenme ve gut gibi iltihaplı hastalıklarda, iltihabı önleyici etki göstererek şişkinliği azaltmada faydalı olduğu görülmüştür.   Ananas içerdiği B1 vitamini sayesinde enzimatik reaksiyonlarda tamamlayıcı ve enerji üretiminde yardımcı görev üstlenir.

Ananas besinlerle az miktarda alınan manganezin zengin bir kaynağıdır. Manganez enzimlerin etkinliğinin görülebilmesi ve antioksidan özelliğin daha verimli olabilmesi için önemlidir. Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır. Bunun yanı sıra ananas stresin giderilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur. Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkili olabilir. Ananas, vücutta yağ birikimini de önler. Deneysel çalışmalarda kanser önleyici etkilerine rastlanmıştır. Klinik çalışmalarında ise şişkinliğin ve ödemin görüldüğü sinüzit, boğaz ağrısı, kireçlenme ve gut gibi iltihabi durumlarda iltihap önleyici etki göstererek şişkinliğin azalmasına yardımcı olabileceği saptanmıştır. Ananasın tek başına öğün aralarında sap kısmının ve gövdesinin tüketilmesiyle bromelin enziminin iltihap ve ödem önleyici etkisi maksimum düzeyde artırılabilir. Ananas manganezin yanı sıra iyi derecede B1 vitamini içerir. B1 vitamini enzimatik reaksiyonlarda tamamlayıcı ve enerji üretiminde yardımcıdır.

Bu reçelin 100 gramında;
Enerji (kcal) 288,79 
Protein (gr) 0,17
Yağ (gr) 0,19
Karbonhidrat 71,6

  • Sitemizdeki tüm ürünler 100% Orjinal ve tedarikci garantisi altındadır.

  • iade değişim

  • Hata Kodu:1030 Hata:Got error 28 from storage engine Sorgu:select * from urun where Aktif='1' and KategoriID=13 and ID<>169 order by rand() limit 8 1030 Got error 28 from storage engine