Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

Hakkımızda

Fertile, farklı uzmanlık alanlarını uygun sinerji ile birleştiren 3 genç girişimci tarafından kurulmuştur.
Osmanlı mutfağından günümüze miras kalan geleneksel Türk reçelini tropik meyveler ile buluşturarak yeni bir lezzet yaratmak için yola çımıştır. Bu yeni damak tadını hem Türk hem de dünya tüketicisi ile tanıştırmayı amaçlamaktadır.

Reçeli yapıacak meyvelerimiz büyük bir titizlik ile seçilmekte ve üretime hazırlanmaktadır. Uzun ve detayli Ar-Ge çalışmaları ile reçel yapmaya uygun olan meyveler tespit edilmektedir.

Üretim hazırlık aşamasında başlayan gıda güvenliği ve hijyen hassasiyetimiz ürün son tüketiciye ulaşana kadar devam etmektedir. Üretimimiz HACCP Sistemi içindeki kriterlerine uygunluk göstermektedir. Sisteme uygunluk için hazırlanan dosyamız Tarım,Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kabul edilmiştir.

Üretim sırasında ve sonrasında gerekli olan ölçüm ve tahliller mühendislerimiz tarafından yapılır. Ayrıca yetkinliği olan labratuvarlara çift-kontrol amaçlı numuneler gönderilir ve kimyasal,fiziksel,mikrobiyolojik açıdan gıda güvenliği saglanır.
Ürünlerimiz Tarım,Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen izin ile üretilmektedir ve Türk Gıda Kodeksi kapsaminda yer alan Reçel,Marmelat Tebliğine uygundur.

Reçellerimizde %45 meyve oranı ve %70 şeker bulunmaktadır. Kullandığımız şeker türü %100 şeker pancarından elde edilen sakkarozdur. Özellikle ciddi riskleri bulunan glikoz ve fruktoz şurupları ve yapay tatlandırıcılardan uzak durarak tüketici sağlığını korumayı görev bildik.

Fertile'de reçellerimize %100 limondan elde edilen kıvam verici olarak Limon Pektini ve limon tuzundan elde edilen Sitrik asit kullanılmaktadır. Yasal mevzuat içinde kullanımı serbest olan bu 2 yardımcı madde dışında ürünlerimizde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır.
Kullandığımız cam kavanozları Türkiye'nin en büyük cam üreticisi olan SISECAM'dan, kapaklarımızı da dünya standartında üretim yapan KONBAS firmasından temin etmekteyiz.

Saygılarımızla...

Notice: Undefined index: eko in /home/pfertilm/public_html/index.php on line 242Warning: file_get_contents(): Filename cannot be empty in /home/pfertilm/public_html/index.php on line 242