Havuç Reçeli 5000 Gr. ( Şeker İlavesiz )

Havuç Reçeli 5000 Gr. ( Şeker İlavesiz )

90,00 TL


Sepete At Hemen Al
Yorum Yap
Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

HAVUÇ REÇELİ

 Farklı lezzetler arayanlar için ideal bir üründür.  Rengi ve kıvamı ile damağa olduğu kadar göze de hitap eder. B,C,D ve E vitaminleri yönünden zengin bir sebze olan havucun vücuda pek çok faydası bulunmaktadır. Pek çok kanser çeşidine yakalanma riskini azalttığı gibi kalp dostu bir sebzedir. Kandaki kötü LDL oranını düşürmeye yardımcı olur. Kötü LDL'nin yüksek olması kalp krizine yakalanmada oldukça etkilidir. Sindirimi kolaylaştırır, beyin, böbrek ve kalp damarlarının çalışmasına katkıda bulunur. Karaciğeri temizleme ve hücreleri canlandırma etkisine sahiptir. Vücuda detox uygulamada faydalıdır. Kolesterol düzenleyici özelliğinin yanında karaciğerin safra salgılamasına da yardımcı olur. Hamileler için önemli bir besin olan havuç, ergenlik sivilcelerine de iyi gelir. Cilde ve gözlere olan faydası herkesçe bilinmektedir.

 

Havuç B,C,D ve E vitaminleri yönünden zengin bir sebzedir. Akciger kanserine yakalanma riskini azaltır. Havucu sık tüketen kişilerde gırtlak, rahim ağzı, mesane, kalın bağırsak, prostat ve yemek borusu kanserlerine yakalanma riski %50 oranında azalır. Kalp dostu olan havuç, kandaki LDL oranını düşürmeye yardımcıdır. Menopoz sonrası göğüs kanserine yakalanma riskini ise %20 oranında azaltır. Peklik(kabızlık) için iyi geldiği araştırmalar ve gözlemler sonucu ortaya çıkmıştır. Beyin, böbrek ve kalp damarlarının çalışmasına yardımcı olur. Havuç, karaciğeri temizler, hücreleri canlandırır. Vücudunuzdan toksin atmaya yardımcı olur. Karaciğerin safra salgılamasına ve kolesterolü düzenlemesine yardımcı olur. Havuç, bağırsağı çalıştırır, yara ve iltihaplari iyileştirir, sarılığa , ergenlik sivilcelerine iyi gelir. Hamile olan bayanların bol bol havuç yemeleri doktorlar tarafından önemle tavsiye olunur. Omurga ve omurilik rahatsızlıklarına iyi gelir.

100 gramında bulunan besin öğeleri şu şekildedir;
Enerji (kcal) 287,16
Protein (gr) 0,45
Yağ (gr) 0,44
Karbonhidrat 70,35

 

  • Sitemizdeki tüm ürünler 100% Orjinal ve tedarikci garantisi altındadır.

  • iade değişim

  • Hata Kodu:1030 Hata:Got error 28 from storage engine Sorgu:select * from urun where Aktif='1' and KategoriID=13 and ID<>167 order by rand() limit 8 1030 Got error 28 from storage engine